Obrazy a kresby – Ladislav Netek

Čas: 17.00 hod

Výstavu uvede František „Čuňas“ Stárek

Půjčovna pro dospělé

Rodák ze Šumperka, který převážnou část svého života prožil v Lanškrouně.

Výstavu obrazů a kreseb pro knihovnu v Šumperku připravila z pozůstalosti svého bratra sestra, PhDr. Jarmila Netková. Ladislav od dětství miloval tužky, pastelky a pokreslil co se dalo od dětských knížek po nábytek. Rodiče ho podporovali ve výtvarných projevech a tak navštěvoval Lidovou školu umění-hra na vioncello a dále různé výtvarné kroužky, kurzy jak pro děti tak pak pro mládež a dospělé. Stýkal se s místními amatérskými malíři, později i s mladými z undergroundu z Ústeckoorlicka, Kolínska i Prahy. Své kresby, malby, koláže veřejně nevystavoval, vyjma Ústeckoorlických salonů na přelomu šedesátých a semdesátých let 20. století. Přátelům a známým je buď daroval nebo prodával.

Šumperskou výstavu uvede František „Čuňas“ Stárek , bývalý šéfredaktor časopisu Vokno, který pracuje v Ústavu pro výzkum totalitních režimů.

Předchozí Velikonoce