Neznámý smutný šprýmař Egon Hostovský

Předprodej vstupenek bude zahájen 11.2. v půjčovně pro dospělé Městské knihovny T. G. Masaryka Šumperk.

Literárně vzpomínkový večer

Olga Hostovská-Castiellová a Miloň Čepelka

Čas: 18.00 hod.

Dcera Egona Hostovského, literární historička, překladatelka a editorka Olga Hostovská-Castiellová a významný český básník, prozaik, textař, scénárista, moderátor a herec Divadla Járy Cimrmana Miloň Čepelka v knihovně vystoupí ve vzpomínkovém večeru nazvaným Neznámý smutný šprýmař Egon Hostovský.

Olga Hostovská-Castiellová a Miloň Čepelka jsou dávní spolužáci z Opočna. Egon Hostovský se nesmazatelně zapsal do dějin české literatury a v zahraničí se proslavil jako jeden z nejvýznamnějších spisovatelů české exilové tvorby. Vzpomínkový večer je průřezem života a tvorbou Egona Hostovského. Dcera Olga glosuje jeho životní příběh a Miloň Čepelka, s grácií sobě vlastní, předčítá vybrané pasáže z knih.

(Zdroj informací Městská knihovna Egona Hostovského Hronov)

Předchozí Beseda – Marie Svatošová – Neboj se vrátit domů