MUDr. Tomáš Janíček: Kosmické krajiny Libye

Večer je věnován povídání o cestě autora, šumperského lékaře, do nitra Libye. Díky speciálně upraveným terénním vozům se mu poštěstilo dostat se na místa, která patří k nejméně dostupným na této planetě. Podělí se s vámi o dojmy z přírodních krás nekonečné pouště i krás historických památek. Součástí povídání je bohatá fotodokumentace.

Zjistíte jak může být poušť rozmanitá – klasická písečná, sněhobíle křídová i černá sopečná. Navštívíte také místa s pravěkými rytinami a malbami, antické památky i pouštní města a berberská sídla. Řada z nich je na seznamu památek UNESCO.

Předchozí Křest knihy a autogramiáda