Monika Paulová – Po nebi se mraky honily

Kdy: čtvrtek 5.1. 2017

Zahájení výstavy

Soubor amatérských fotografií zachycuje proměnu ranní a večerní oblohy při pohledu z okna. Na snímcích se střídá atmosféra, mění se barvy, nálady, Slunce i mraky. Místa (okna), z kterých byly fotografie pořízeny, ale zůstávají neměnná, a o to je výsledek zajímavější.

Monika Paulová vystudovala SOŠ památkové péče v Šumperku a dále VOŠ stavební v Náchodě. Už při studiích se začala věnovat fotografování. Zpočátku se jednalo o focení architektury pro potřeby studia. Postupem času se okruh zájmu rozšířil na vše, co upoutá její pozornost. Dnes fotí především přírodu, detaily a oblohu. „Pohled na to, co dokáže vykouzlit sama příroda, mě nepřestává fascinovat.“ A toto motto ji provází na každém kroku.

Předchozí Nová knihovna