Milan Jána: Madeira a Porto Santo

Nevelký portugalský ostrov Madeira bývá někdy označován jako „Ráj uprostřed Atlantiku“. Na přednášce se dozvíte, jak se putuje po tzv. levadách – zavlažovacích kanálech procházejících nesčetnými tunely, kterými je ostrov doslova prošpikován. Zdoláme také skvostnou hřebenovku mezi horskými štíty Pico do Arieiro (1.818 m) a Pico Ruivo de Santana (1.862 m), uvidíme nejrozsáhlejší třetihorní prales na Zemi, mnohametrové vodopády řítící se ze strmých srázů, divoké mořské útesy a navštívíme i subtropické zahrady s orchidejemi. Podíváme se též na sousední a o mnoho menší ostrůvek Porto Santo i na nejvýznamnější oslavu roku – slavný Květinový Festival.

Předchozí Mgr. Drahomír Polách