Malý festival autorských čtení – Kniha v lázni – Petr Borkovec

Místo: dvorek knihovny

Autorské čtení spojené s besedou se spisovatelem Petrem Borkovcem v rámci malého festivalu autorských čtení Kniha v lázni, který pořádá MK TGM nejen v malých knihovnách našeho regionu. Petr Borkovec (*1971, Louňovice pod Blaníkem), básník, povídkář, překladatel a autor knih pro děti, patří k oceňovaným literátům doma i v zahraničí. Nositel Ceny Jiřího Ortena, ale také dvou německých literárních cen dnes náleží k nejzajímavějším a nejpřekládanějším českým autorům. Kromě poezie píše i povídkové knihy, v nichž se stírá hranice mezi poezií a prózou a velký úspěch slaví i jeho rozhlasové fejetony a knihy pro děti. Za poslední povídkovou sbírku Sebrat klacek byl v loňském roce nominován na cenu Magnesia Litera. Jeho civilní, někdy také reportážní pojetí lyriky a mikropovídky čtené jeho vlastním hlasem patří k nejlepším literárním zážitkům dneška.

Předchozí Malý festival autorských čtení – Kniha v lázni – Alena Mornštajnová