Web Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Malý festival autorských čtení – Kniha v lázni – Petr Borkovec

Čas: 18.00

Místo: dvorek knihovny

Vstupné: 100 Kč

Autorské čtení spojené s besedou se spisovatelem Petrem Borkovcem v rámci malého festivalu autorských čtení Kniha v lázni, který pořádá MK TGM nejen v malých knihovnách našeho regionu. Petr Borkovec (*1971, Louňovice pod Blaníkem), básník, povídkář, překladatel a autor knih pro děti, patří k oceňovaným literátům doma i v zahraničí. Nositel Ceny Jiřího Ortena, ale také dvou německých literárních cen dnes náleží k nejzajímavějším a nejpřekládanějším českým autorům. Kromě poezie píše i povídkové knihy, v nichž se stírá hranice mezi poezií a prózou a velký úspěch slaví i jeho rozhlasové fejetony a knihy pro děti. Za poslední povídkovou sbírku Sebrat klacek byl v loňském roce nominován na cenu Magnesia Litera. Jeho civilní, někdy také reportážní pojetí lyriky a mikropovídky čtené jeho vlastním hlasem patří k nejlepším literárním zážitkům dneška.


Předchozí Malý festival autorských čtení – Kniha v lázni – Alena Mornštajnová

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc