Web Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Literární seminář – Jáchym Topol

Přednáška Marie Brožové

VII. přednáška pravidelného cyklu

Čas: 18.00 hod.

Vstupné 30 Kč

Malý sál

Nenápadná síla próz Jáchyma Topola (Kloktat dehet, Chladnou zemí, Supermarket sovětských hrdinů, Citlivý člověk)

„Hledala jsem ten Východ, tu východní Evropu… jet do východní Evropy ale znamená pořád ji hledat, víš…“ A posléze k tomu dodává: „…ten kulturní rozdíl mezi náma, ty pasáku koz, ten vytvořily desítky let teroru, útlaku a ponížení, to je jasný. Proto jste jiný! A ještě dlouho budete.“ (Chladnou zemí)

Východ je všude – tady všude, kde se minulost napořád vpíjí do přítomnosti a hromadné hroby zůstávají otevřené. Tahle kniha je o tom, že hledat z Východu východ je marné. Protože dějiny hrůzy a smrti jsou tu pořád s námi, jsme v nich – a ještě dlouho budeme/…/, tyhle „velké dějiny“ si neseme navždycky s sebou, stejně jako „dějiny malé“ – zločiny a pády svých otců a psychózy svých matek.

Předchozí SLEČNA BAREVNÁ a její narozeninová přání všech vůní a barev

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc