Web Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Literární seminář – Hold Jiřímu Kolářovi aneb Destatická poezie bez hranic (J. Kolář i J. Prévert) – Marie Brožová

Čas: 18.00

Místo: malý sál

Vstupné: 50 Kč

Jsem spisovatel a umím z věcí vyčíst jejich osud. Pokoušel jsem se kdysi dokonce z nových věcí vyčíst jejich příští osud. S kým splynou, jaký budou mít život – a jednoho dne se mi zachtělo učinit toto písmo šrámů a lidského dotýkání viditelným. Tak vznikly moje básně – objekty.“

Šlo mi od počátku o nalezení třecí plochy mezi výtvarnictvím a literaturou. Všechny dosavadní pokusy v tomto směru se mi nezdály být dostatečně nosné, a hlavně důsledné.“ (Odpovědi J.Koláře, památce Jiřího Padrty)

Především namalujte klec/ s otevřenými dvířky/ potom pro ptáka namalujte/ něco hezkého/ něco prostého/ něco milého/ co ptáka přiláká/ potom opřete plátno o strom/ v zahradě/ v háji/ nebo v lese…“ (J. Prévert, Jak namalovat portrét ptáka)

Obrázek od Hana Hamplová – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31549629

Plakát pro literární seminář Marie Brožové o Jiřím Kolářovi
Předchozí Nefungující výpůjčky e-knih

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc