Letní koncert – Monika Duarte Štreitová: flétna a Marek Vrábel: klavír

Místo: velký sál

Monika Štreitová je mezinárodně uznávaná česká flétnistka. Vyučuje příčnou flétnu na Universitě v Évoře (Portugalsko). Je dcerou dokumentárního fotografa Jindřicha Štreita a Agnes Štreitové, která ji od čtyř let vedla k hudbě. Natočila 22 CD, založila mezinárodní festival Flautué a vystupovala v mnoha zemích Evropy, Asie a Jižní Ameriky.

Marek Vrábel patrí k najvýraznejším reprezentantom slovenského organového umenia. Je držiteľom niekoľkých národných i medzinárodných cien z rôznych súťaží. Je riaditeľom Cirkevného konzervatória v Bratislave, Bratislavského organového festivalu. Zasadá v porotách medzinárodných organových súťaží.

Předchozí Burza dětských knih