Křest knihy – Ivan Fíla -Jeseníky – Čas, ten pohyblivý obraz věčnosti

Místo: Velký sál

Vstup zdarma

Režisér, scenárista, spisovatel a fotograf Ivan Fíla putoval více než rok po Jeseníkách, naslouchal nevšedním příběhům z dávné i nedávné minulosti, zaznamenával pohnuté lidské osudy, dějinné tragédie a křivdy, vítězství vůle a nezlomnosti. Vznikla tak fotoesejistická kniha Jeseníky – Čas, ten pohyblivý obraz věčnosti. Autor seznámí čtenáře s příběhem legendárního fotografa Jindřicha Štreita; židovské víly, která se chtěla stát katolickou farářkou; nevidomé dívky, jež jezdí na koni a leze po skalách; s divokými večírky malíře Gustava Klimta a jeho přáteli v letním sídle rodiny Primavesi; ženou, která se narodila jako árijský nadčlověk ve zrůdném nacistickém spolku Lebensborn a čtyřicet let hledala svoji biologickou matku; s farářem, který bobulemi arónie vyléčil z rakoviny svoji pětadevadesátiletou maminku; se zatáčkou, kde Hitler mohl přijít o život, ale bohužel nepřišel; s kmotrou neapolské mafie, která se kochala krásou jednoho ze sedmi divů Česka, a s dalšími. 40 povídek doprovází černobílé imprese ve stylu magického realismu. Kniha vychází v nakladatelství VEDUTA, držitelkou Ceny Miroslava Ivanova za nejlepší nakladatelství roku.

Křest knihy se koná 18.10.2021 v 17 hod. v Městské knihovně v Šumperku. Kmotry budou fotograf Jindřich Štreit a prof. Stanislav Balík, děkan Masarykovy univerzity.

Předchozí KONCERT LETNÍ KAPELA – VYPRODÁNO