Logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Koncert – Marty Walker s kapelou Martyans – host večera Jan Žamboch (Wolf Lost In The Poem)

Čas: 19.00

Místo: velký sál

Vstupné: 100 Kč

Marty Walker v průběhu večera pokřtí své debutové album s názvem Where Are The Children a zároveň vystoupí i se svou kapelou Martyans. Zvláštním hostem večera bude Jan Žamboch, písničkář s pseudonymem Wolf Lost In The Poem.

Marty je kytarový mág, skladatel, zpěvák a improvizátor, který vás svou osobitou hudbou zavede do všemožných vesmírů. Během sólového vystoupení hojně využívá looper, efekty, náhodné předměty a především elektrickou kytaru a zpěv.

Martyans je trio hudebních experimentátorů, které vzniklo ze sólového projektu Martyho. Toto žánrově nevypočitatelné těleso se pohybuje mezi psychedelickým rockem, jazzem a ambientní hudbou. Trio tvoří Marty (kytary, zpěv, sitár), Vojtěch Švarc (baskytara, pozoun) a Roman Mlynář (bicí).

Wolf Lost In the Poem – básnířky vlčího srdce – sólový projekt Jana Žambocha (Žamboši).

Z šáší vnitřních pustých lesů občas vykoukne vlčí čumák, aby si čuchl ke sbírkám poezie básnířek a poté bloumal dny a noci ztracen, přemýšleje, jak těm ženám složit hold. Nenachází klid, dokud drápy nevyryje, dokud hrdlem nevyvyje do mlhy zprávu o setkání s těmi nádhernostmi, šílenostmi, hrůzami a krásami, které do svých poezijních světů zaklely… Při live koncertech se pak pomocí těch písní dere temnotou ke světlu…“

CD Wolf Lost In the Poem s názvem Nepřipoutaný bylo nominováno na cenu Anděl v kategorii folk za rok 2017. V současnosti Jan Žamboch připravuje pokračování projektu, které bude věnováno básnířkám z Česka.

Marty Walker s kapelou Martyans
Předchozí Knihovna uzavřena

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc