Logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

KAREL KOCŮREK AMERICKÝ SEVEROZÁPAD – Po stopách indiánských mokasín

Termín: středa 12.10. 2016

Čas: 18.30 hod.

Vstupné: 50 Kč

Další cesta Karla Kocůrka a kolegů po USA. Tentokrát se výprava vydala na americký severozápad. Putovali po stopách prvních objevitelů Lewise a Clarka, od pobřeží Tichého oceánu ve státech Washington a Oregon, přes Skalnaté hory v Idaho a Montaně, až do Wyomingu a Dakot. Obdivovali rozmanitost a krásu národního parku Yellowstone. Navštívili indiánské rezervace kmenů Nez Perce, Flathead, Crow, Northern Cheyenne, Hidatsa a Mandan. Pozorovali medvědy, orly, bizony, antilopy pronghorn, ovce tlustorohé, psouny… Naslouchali nočnímu vytí kojotů. Nocovali pod hvězdami, tábořili v lesích a na prérii. Koupali se v potocích a řekách.

Průvodní slovo s videoprojekcí je doplněno hrou na indiánské hudební nástroje a výstavou indiánských výrobků a výstavou přírodnin dovezených z USA.

Galerie

Předchozí VÝTVARNÝ WORKSHOP

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc