Kambodža, Laos a severní Vietnam – ZRUŠENO

Beseda

Tomáš Štěpán

Místo: Velký sál

Kambodžské království v sobě skrývá mnohá tajemství a velmi rozporuplnou historii. Kambodža má za sebou neuvěřitelnou historii, která šokuje na každém kroku. Ať to jsou stovky nádherných chrámů khmerského města Angkor a nebo hrůzná vláda Rudých Khmerů v čele s nejkrutějším diktátorem světa Pol Potem. Ná závěr cesty si “zavegetíme” na skoro opuštěných ostrovech, kde si zaplaveme s největším žralokem na světe a ochutnáme i kambodžskou specialitu smaženého sklípkana. Pokračovat budeme do zaminované země Laosu, kde se společně vydáme do pralesa hledat tlustokožce. Cesta na skůtrech bude náročná a povede nás po hranici s Čínou. Jako první běloši projedeme doposud neotevřenou horskou silnici. Nakonec naší cesty Laosem se svezeme po jedné z nejdelších řek na světě, po řece Mekong. Nejvíce času však věnujeme cestě po severní části Vietnamu. Poznejte zemi, o které jste slyšeli, ale mnohé stále nevíte.

Předchozí Prezentace – Příběhy našich sousedů – ZRUŠENO