logo-knihovna

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými speciálními potřebami.

Knihovna Šumperk

Nyní máme zavřeno

Dětské oddělení

Nyní máme zavřeno

Půjčovna KD sever

Nyní máme zavřeno

Jaroslav Irovský – autorské čtení

Městská knihovna Šumperk ve spolupráci s kavárnou Pikola si dovoluje pozvat všechny antifanoušky pokleslé literatury na autorské čtení olomouckého spisovatele Jaroslava Irovského, jehož sbírky povídek jsou knihovnami zařazovány pod českou undergroundovou literaturu.

Autor, jenž byl v roce 2015 literárně oceněn Městskou knihovnou v Praze uvedením do seznamu devíti pozoruhodných spisovatelů, představujících tvář nejsoučasnější české prózy a poezie, přečte několik ukázek ze své nejnovější, tzn. třetí sbírky povídek s názvem O(byčejný) život.

V ní Irovský popisuje své pocity, myšlenky, zážitky s alkoholem, ženami, drogami,…, vykresluje hlavního hrdinu jako psance, přežívajícího na okraji jím kritizované a nenáviděné společnosti.
Každá z povídek má v sobě velkou porci syrovosti, undergroundové upřímnosti a deprese, styl psaní je drsný, místy až vulgární, ruku v ruce s tím je však přimíchán autorův nezaměnitelný smysl pro humor, (sebe)ironie až sarkasmus a všudypřítomná nadsázka.

Předchozí Setkání nejstarších čtenářů

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc