Jakub Hříbek – Ptáci a květiny

Výstava temper a akvarelů malovaných ústy výtvarníkem z olšanského Domova Paprsek, stipendisty světového sdružení UMÚN.

Jakub Hříbek

žije od narození v v ústavech sociální péče, od tří let v Olšanech u Šumperka. Nemůže používat ruce ani nohy, je zcela odkázán na cizí pomoc. Od okamžiku, kdy se naučil držet tužku a štětec v ústech, se věnuje kreslení a malování, kterého velmi baví. Vedení ústavu mu zajistilo odborné vedení a vytvořilo podmínky pro další výtvarný rozvoj. Velice rád čte a zajímá se o zvířata, především kočky, které jsou častým námětem jeho obrazů. Pro menší děti namaloval již několik omalovánek

Předchozí Stavba nové knihovny (3. díl)