Logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Jakub Hříbek: Obrázky z let 2004-2008

Výstava
JAKUB HŘÍBEK
Obrázky z let 2004 – 2008
Zahájení výstavy 5.3. v 16 hod. , výstava potrvá do 23.4.2009
• JAKUB HŘÍBEK se narodil s ochrnutými dolními i horními končetinami. Od narození je v péči sociálních zařízení. Nyní žije v Ústavu sociální péče Olšany. Dobře čte a píše na počítači hůlkou drženou v ústech. Stejně drží štětec nebo tužku a maluje své obrázky. Rád maluje temperovými barvami. V roce 2003 předložil svoje obrázky k posouzení Celosvětovému sdružení malířů malujících ústy a nohama. V březnu roku 2004 mu bylo uděleno stipendium.
Na zahájení výstavy vystoupí:
• LUKÁŠ REINER – zpěv
Lukáš sám o sobě napsal: „Těžké tělesné postižení, inteligentní. Chodím do 6.A na Scholu Vivu, baví mě PC a TV, asistenta mám Martina Schrolla ve škole, doma ne.“
• DAVID KLIMEŠ – přednes vlastních textů
David je rodák ze Šumperka. Jeho diagnóza je dětská mozková obrna, kvadruspastická forma.
Vzhledem k těžkému tělesnému postižení je žákem ústavní školy při Kociance v Brně. Letos vychází z deváté tříty a rozhoduje se, zda bude studovat na střední obchodní škole. Rád píše povídky, které odráží jeho niterné pocity, zážitky a zkušenosti z osobního života.

Předchozí SLOVANÉ A ISLÁM

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc