Logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Gerhard Wanitschek ve vzpomínkách svých přátel a spolupracovníků

Termín: 20. 4. 2017

Čas: 18.30 hod.

Setkání v Městské knihovně Šumperk věnované Gerhardu Wanitschkovi, který zemřel začátkem října loňského roku.

Účastníci setkání si budou moci připomenout tohoto nesmírně skromného člověka, který se velmi rád vracel do Šumperka. Jeho zásluhou se zlepšil stav židovského hřbitova, kde vlastnoručně pracoval na záchraně některých hrobů. Zajímal se o osudy židovských rodin v regionu v předválečné, válečné i poválečné době. Mezi svými krajany z badhersfeldského turistického spolku vybral nemalé finance na restaurování mobiliáře klášterního kostela Zvěstování Panny Marie. Zviditelnil významného šumperského rodáka Romana Karla Scholze. V září loňského roku bylo Gerhardu Wanitschkovi uděleno čestné občanství města Šumperka.

Předchozí Rekonstrukce předprostoru pobočky Sever

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc