Gerhard Wanitschek ve vzpomínkách svých přátel a spolupracovníků

Termín: 20. 4. 2017

Čas: 18.30 hod.

Setkání v Městské knihovně Šumperk věnované Gerhardu Wanitschkovi, který zemřel začátkem října loňského roku.

Účastníci setkání si budou moci připomenout tohoto nesmírně skromného člověka, který se velmi rád vracel do Šumperka. Jeho zásluhou se zlepšil stav židovského hřbitova, kde vlastnoručně pracoval na záchraně některých hrobů. Zajímal se o osudy židovských rodin v regionu v předválečné, válečné i poválečné době. Mezi svými krajany z badhersfeldského turistického spolku vybral nemalé finance na restaurování mobiliáře klášterního kostela Zvěstování Panny Marie. Zviditelnil významného šumperského rodáka Romana Karla Scholze. V září loňského roku bylo Gerhardu Wanitschkovi uděleno čestné občanství města Šumperka.

Předchozí Rekonstrukce předprostoru pobočky Sever