Do knihovny za pohádkou – Víťa Marčík ml. – Vánoční příběh

Místo: Velký sál

Představení by se mohlo také jmenovat ,,Cesta do Betléma“ nebo ,,Co se dělo o Vánocích“ či narození Ježíše (Ježíška) Krista“. Je to skoro tradiční zpracování této události a to především podle Lukášova evangelia.

Omlouváme se, že v našem kuse nevystupuje ani děda Mráz ani Santa Claus a už vůbec ne stádo sobů. Tito tak oblíbení návštěvníci oken, balkónů a teras se nám nevešli do představ o Vánocích.

Máme tam zato místo (v představách) pro tři krále, pastýře (valachy), anděly, Alžbětu a Zachariáše (tetu a strýce) a konečně Marii, Josefa a Ježíška, kterému během celého představení hrajeme a zpíváme všemožné koledy místy (námi) upravené.

Věříme, že si v představení každý něco najde. Od klasických koled po rockové, od zvěstování narození Spasitele po taškařici, kde si děláme srandu sami ze sebe i lidí okolo.

Předchozí Václav Havel – dramatik – 10. výročí od úmrtí Scénické čtení divadelní hry Rodinný večer