Akce zrušena – hledáme náhradní termín – Den zdraví – Nemocnice Šumperk ve spolupráci s MK TGM Šumperk

Čas: 15:00–19:00

Místo: velký sál, malý sál a další prostory knihovny

Vstup volný

S Nemocnicí Šumperk a MAPO academy v Městské knihovně T. G. Masaryka v Šumperku.

Vážení a milí, všichni, kdo se zajímáte o zdravý životní styl, prevenci onemocnění či hledáte radu pro první pomoc, duševní zdraví nebo samoléčení. Nemocnice Šumperk a MAPO academy ve spolupráci s Městskou Knihovnou T. G. Masaryka Šumperk vás zve na mimořádnou akci pro veřejnost DEN ZDRAVÍ.

DOPOLEDNÍ PROGRAM (v čase od 9:30 do 11:30) je věnován základním školám. Žáci mimo přednášku na téma duševního zdraví absolvují workshop o aktuálních trendech výživy a stravování s PharmDr. Margit Slimákovou, včetně možnosti osobní konzultace. Součástí programu pro žáky bude i nácvik KPR, první pomoci při úrazech a náhlých stavech, stejně tak i hygiena rukou jako prevence infekcí.

ODPOLEDNÍ PROGRAM PRO VEŘEJNOST
15.00 – Prostor před knihovnou- zahájení Dne zdraví

Představení sportovních klubů a rozhovory s představiteli jednotlivých sportů.
Rozcvička s fyzioterapeuty
PRO-BIO, obchodní společnost s r.o. ze Starého Města Vás pozve k ochutnávce a prezentaci
SÝRÁRNA – specializována prodejna sýrů a regionálních potravin představí regionální produkty
Návštěva sanitky Nemocnice Šumperk
Sportovní aktivity klubů (golf – patování, baseball – hod a chytání míče)
16.00 – Velký sál

Beseda o zdravé výživě s PharmDr. Margit Slimákovou (včetně individuálních konzultací)
17.00 – Velký sál

Duševní zdraví a jak si jej mohu udržet – Mgr. Barbora Kotrlá, ThLic. Mgr. Jana Nováková, Ph.D.
16.30 – Malý sál

Porodnice Nemocnice Šumperk – vše pro budoucí maminky
17.30 – Malý sál

Lékárna Nemocnice Šumperk – samoléčení a jak na ně
18.15 – Malý sál

MAPO home care – domácí péče pro pacienty na Šumpersku
Prostory knihovny

Nácvik KPR, první pomoci při úrazech a náhlých stavech, stejně tak i hygiena rukou jako prevence infekcí
Prezentace půjčovny zdravotnických potřeb
Výstava literatury pro zdraví
Videoprojekce ze života nemocnice

Akce potrvá od 15:00 do 19:00.

Předchozí Akce zrušena – hledáme náhradní termín – Dny evropského dědictví: Uvítání knihy – Navzdory osudu: Osudy lidí z Jesenicka, Šumperska, Zábřežska 1938–1989 – Vít Lucuk