PRO NEMOC ZRUŠENO – Blues Alive – Bílý chlapec ztracený v blues – Jan Sobotka

Místo: velký sál

Stručný průvodce historií revivalu akustické bluesové kytary představí folkové kytaristy Davea Van Ronka, Jacka Elliotta, Mikea Seegera, Stefana Grossmana, Rory Block, Happyho Trauma, Johna Faheye, Rye Coodera a další, i jejich legendární vzory a učitele Rev. Garyho Davise, Brownieho McGheeho, Mississippi Johna Hurta či Josepha Spence.

Naznačí také různé cesty, kterými generace Boba Dylana pronikala přes věkové a rasové hranice a metodou pokusů a omylů odhalovala z meziválečných šelakových desek tajemství hráčských technik jako fingerpicking, alternativní ladění či bottleneck. Nahlédneme také do prvních průkopnických učebnic a instruktážních alb.

Předchozí Interaktivní představení – Sametové nutrie – Divadlo Čučka