Beseda s autorským čtením – Byl jsem Sudeťák – Helmut Kopetzky

Místo: velký sál

Vstup volný

Helmut Kopetzky se narodil v roce 1940 v Šumperku. V roce 1946 se jako malý chlapec dostal při odsunu Němců do Hesenska. Studoval divadelní vědu a žurnalistiku (FU Berlín). Pracoval jako novinový reportér a místní redaktor ve Fuldě, redaktor fejetonů v berlínském deníku „Der Abend“ a v letech 1971–2019 působil jako rozhlasový autor a režisér na volné noze.

Pro televizi v sedmdesátých a osmdesátých letech připravoval vysílání pro mládež a děti a několik filmů v inovativní ZDF‑sérii „Das kleine Fernsehspiel“; pro rozhlas napsal více než 100 feature a feature-sérií, dále rozhlasové hry. Získal četná ocenění jako feature-autor a v roce 2008 obdržel v Lipsku cenu Axela Eggebrechta za celoživotní dílo.

Tlumočí překladatelka Bohumila Fatzinek Kučerová.

Besedu pořádá MK TGM Šumperk ve spolupráci s Městem Šumperk v rámci Dnů evropského dědictví.

Plakát pro besedu s autorským čtením Byl jsem Sudeťák
Předchozí PRO MALÝ ZÁJEM ZRUŠENO – Seminář – Digitální odysea: Jak na tablet a chytrý telefon