Beseda – Katarína Líšková – Iránský seznam

Místo: Velký sál

Vstupné na besedu: 50 Kč

Beseda Iránský seznam navazuje na výstavu fotografií, která byla v knihovně v březnu 2021.

Katarína Líšková je vítězka fotografické soutěže Slovak Press Photo v kategorii Umění

a kultura za rok 2018 a finalistka Slovak Press Photo v kategorii Každodenní život za

rok 2019. Beseda Íránský seznam navazuje na její výstavu fotografií, jež byla v

knihovně k vidění v březnu 2021. Řeč bude o tématech, která fotografku zaujala při

opakovaných návštěvách Íránu. Oslovila ji také paralelní umělecká undergroundová

scéna v Teheráně. Írán jako kolébka perské civilizace ji překvapil svou láskou a

respektem ke starým tradicím – byť jde o konzervativní muslimskou zemi, o to víc

zaujme koexistencí starých perských zvyků.

Předchozí Benefiční koncert pro Ukrajinu