Logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Autorské čtení – Marek Toman

Zrádce, hrdina, spisovatel?

Místo: Velký sál

Čas: 17.00

Vstupné: 50 Kč

Dosud neznámé milostné dopisy interbrigadisty a odbojáře Jaroslava Klecana byly před dvěma lety objeveny ve španělské Valencii. Svědčí o osudovém osobním příběhu, který se odehrál mezi pisatelem a jeho španělskou přítelkyní. Její rodina je uchovává dodnes jako vzpomínku na zásadní vztah své matky. Novinář Julius Fučík ovšem zpodobnil Klecana ve své Reportáži, psané na oprátce velmi negativně, a na skoro půlstoletí jej ocejchoval jako zrádce protinacistického odboje. Spisovatel Marek Toman vypráví, s použitím svých knih Oko žraloka (2018, román) a Zrádce, hrdina, spisovatel? (2021, edice Klecanových dopisů, spoluautor historik David Majtenyi), že ten příběh se mohl odehrát jinak. Přitom líčí vzrušující pátrání po osudech jednoho zamlčovaného odbojáře. Neznámé archivní snímky a materiály, autorské čtení a diskuse.

Předchozí Ajtmatovovo Popraviště jako svérázný zástupce magického realismu Přednáší: PhDr. Marie Brožová

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc