Web Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Autorské čtení – Člověk jménem Rour – Ondřej Vaculík

Čas: 18.00

Místo: velký sál

Vstupné: 50 Kč

Novodobá legenda o založení poutního místa na městské periferii za pomoci kocoura Roura a železářky Magdy.

Ondřej Vaculík, český novinář, dokumentarista, fejetonista, komentátor, komunální politik a důchodce, syn Ludvíka Vaculíka a Marie Vaculíkové. Od roku 1990 až do roku 1999 byl redaktorem obnovených Literárních novin, poté více než deset let působil v Českém rozhlase. Pro ČRo Plus doposud občasně píše Glosy. Byl také autorem i průvodcem televizního cyklu Mizející místa domova (spolu s Václavem Cílkem), soustavněji přispívá do dvouměsíčníku Listy.

Je autorem novely Stavební deník, povídky Jablko přešlé mrazem, souboru povídek Let do neznáma (v roce 2022 ho vydalo České centrum Mezinárodního PEN klubu) a novely Člověk jménem Rour.

Druhým rokem vykonává funkci předsedy Českého centra Mezinárodního PEN klubu.

Plakát pro autorské čtení Ondřeje Vaculíka z knihy Člověk jménem Rour
Předchozí Vernisáž – Ilustrace k tatovým a Ondrášovým knížkám – Jan Vaculík

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc