Logo Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR

Jsme přístupní

disabled
blind

i osobám s jinými specifickými potřebami.

Autorské čtení: Anna Strnadová – Prodloužená sonáta života

Čas: 17.00

Vstup zdarma

Místo: Malý sál

Autorka v knize Prodloužená sonáta života sáhla po netradiční formě. Vytvořila fiktivní svět dalších sedmi let Boženy Němcové až do třetího vydání její Babičky. Vrátila Němcovou do iluzivního prostředí, kde díky neznámému bohatému mecenáši netrpí nedostatkem peněz.

Strnadová svým románem nenapsala nový idylický příběh. V reminiscencích ji vrací k jejímu dětství a mládí, k milostným zážitkům i citovým prohrám, k těžkému životu s Josefem a také vztahu k dětem, které si utvářejí svůj život a jeden po druhém ji opouštějí. V kontextu historických událostí však vznikají nová setkání, rozhovory i dopisy svým dětem a přátelům. Tohle vše už je autorčina fikce. Celým dějem prolíná vlastenectví Němcové, snaha odhalit svůj původ, a nakonec i smíření s těžkým životem.

Předchozí Literární seminář – Jan Skácel

Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk, příspěvková organizace

Půjčování beletrie a naučné literatury, elektronických knih, audioknih, denního tisku, časopisů a deskových her. Městská knihovna T. G. Masaryka Šumperk je tu pro vás.
Knihovna upozorňuje, že na svých pořádaných akcích pořizuje fotografie a videozáznamy. Pořízené materiály mohou být následně využity na webových stránkách, sociálních sítích a propagačních materiálech knihovny. Fotografie mohou být dále poskytnuty médiím v rámci zasílání tiskových zpráv.

2022 | Vytvořil Expert Dev s.r.o. | Tvorba webových stránek Olomouc