Literární seminář – Franz Kafka: Zámek – inspirace pro romanopisce 20. století – Marie Brožová

Čas: 18:00

Místo: malý sál

„Lidé jsou od nějaké doby nevyzpytatelní. Rozumíš jejich slovům, ale za slovy není nic. Nesmysl, prázdno, dunění.“ Egon Hostovský, Listy z vyhnanství

„Kafka otevřel nové možnosti literatuře, kde je realita nejednoznačná a fragmentovaná.“
Alain Robbe-Grillet, představitel francouzského nového románu

„Je možné psát o neuvěřitelných věcech způsobem, který je naprosto věrohodný. Kafka mi ukázal, že je možné psát něco tak absurdního s takovou vážností.“ Gabriel García Márquez

Předchozí Přednáška – Rodinné vztahy – jak najít své místo v rodině – Petr Mílek