Předvánoční netradiční koncert – OZVĚNY OPEN MIC

Helena Pěnička, JuVe (Petr Juřička + Veronika Balharová) a Marty Walker

Čas: 19.00

Místo: Velký sál

Vstupné dobrovolné

Helena Pěnička - zpívající poeta, kráčející v barvách duhy s melancholií v patách.

JuVe - Kytarista Petr Juřička, stálice šumperské hudební scény se nově spojuje s houslovým samorostem Veronikou Balharovou, nyní spolu tvořící folkové duo JuVe. Ačkoli oba původně odchovaní dechaři, osud tomu chtěl, aby svoje gró objevili ve hře na struny z lesa. Za jejich osobitou vizitku se dá považovat fúze romantických rýmu předních českých básníků, nápaditého kytarového doprovodu ruku v ruce znějící s houslovými vyhrávkami, doplněné o pěvecké pokusy obou muzikantů. Kromě produkce časem prověřených Juřičkových písní spolu tvoří JuVe také jádro šumperské cimbálové muziky CML.

Marty Walker – experimentální kytarista, který kombinuje netradiční způsoby hra, práci s looperem. Při improvizaci vás při svém vystoupení zavede do jiných míst, než na které jste zvyklí chodit.

V říjnu proběhl v knihovně druhý ročník Open Mic a pro návštěvníky objevil velmi zajímavé hudebníky působící tady u nás na Šumpersku. Večer se natolik povedl, že se nám zdálo, že je škoda, že každý účinkující mohl zahrát jen 3 písničky. Knihovna tedy velmi ráda pořádá těmto velmi zajímavým hudebníkům samostatný koncert, kde se může každý z nich obecenstvu představit s půlhodinovým programem.