Autorské čtení, promítání fotografií z Latinské Ameriky

Markéta Pilátová

ŽLUTÉ OČI VEDOU DOMŮ A MÁ NEJOBLÍBENĚJŠÍ KNIHA

Ćtvrtek 30.1. v 17.00 hod.

Vstupné 50,- Kč

Spisovatelka Markéta Pilátová přečte ukázky ze svých knih Žluté oči vedou domů a Má nejmilejší kniha. Během čtení bude promítat fotografie z Latinské Ameriky. Na závěr budeme mít možnost slyšet jako jedni z prvních ukázku z nového románu Tsunami blues.

Markéta Pilátová vystudovala romanistikuhistorii na Filozofické fakultě Univerzity PalackéhoOlomouci. Po ukončení studia zde pracovala šest let jako odborná asistentka. Od roku 2007 do roku 2008 pracovala jako vedoucí zahraniční redakce týdeníku Respekt.

Poté odcestovala do Argentiny a do Brazílie: pět let pobývala v brazilském státě Mato Grosso do Sul, v São Paulu a v Buenos Aires, kde učila potomky českých krajanů, kteří emigrovali z Československa do Brazílie a Argentiny.

V mnoha českých médiích (např. RespektLidové noviny, kulturní příloha Práva Salon) publikuje eseje, zahraničně-politické články,reportážerecenzepovídky a autorské sloupky. Píše rovněž povídky pro rozhlasovou stanici Vltava a písňové texty pro zpěvačku Moniku Načevu. V současnosti pracuje v Institutu Cervantes v kulturním oddělení. Je vdaná, bydlí v Praze a ve Velkých Losinách.

 

Fotogalerie