Aktuality Kontakty On-line katalog Čtenářské konto

Stolní hry

 

 

Ubongo

Ubongo

 

Ubongo je napínavá rodinná hra ve svižném tempu s vyváženým poměrem rychlosti a strategie. V samotném nitru černé Afriky jsou ukryty diamanty nedozírné ceny. Jen šamani místního kmene vědí, jak se k nim dostat. Podaří-li se Vám vyřešit hlavolamy, cesta k pokladům se otevře. Dobře se soustřeďte a buďte pohotoví, ať může zaznít Váš vítězný pokřik „Ubongo!“

 

Od 8 let

30+ minut

2 - 4 hráči

quarto

Qarto

 

Jedna z mála her, kde rozhodujete o tahu soupeře. Každý z 16 herních kamenů má čtyři různé vlastnosti. Barvu, výšku, půdorys a plnost či dutost. Vítězem se stává hráč, který umístí hrací kamen a vytvoří tak řadu čtyř kamenů, kde všechny hrací kameny mají alespoň jednu stejnou vlastnost. Problém je, že si nemůžete vybrat hrací kámen, který chcete hrát, ale soupeř vybírá za Vás.

 

Od 8 let

15+ minut

2 hráči

Panic Lab

Panic Lab


Panic lab je hra, která Vás naučí velice rychle přehodnocovat danou situaci. Kdo to nezvládne, nemá v laboratoři žádnou šanci.
Úkolem hráčů je co nejdříve nalézt měňavku, která utekla z laboratoře. Hodem speciálních kostek zjistíte, z které laboratoře a jakým směrem měňavka utekla, i jak vypadá. Nejrychlejší hráč, který ukáže na správnou kartu měňavky získává bod. Ale pozor! Měňavka k útěku používá nejen ventilace, ale na své cestě potkává i mutační komory, kde dokáže změnit jak svůj tvar, barvu i vzor.

Od 8 let
15 - 30 minut
2 - 10 hráčů
Zvířata

Zvířata

 

Umí jaguáři plavat? Žijí klokani ve skupině? Kolik je na obrázku zvířat? Pomocí hry Zvířata V kostce! se seznámíte s těmi nejznámějšími zvířaty z celého světa.

Desetiminutová hra na procvičení paměti a znalosti o zvířatech aneb co si zapamatujete za 10 vteřin? Vaším cílem bude za 10 minut nasbírat co nejvíce karet jednotlivých zvířat.

 

Od 8 let

10 minut

1+ hráčů

Osadníci z Katanu

Osadníci z Katanu

 

Osadníci z Katanu jsou legendou ve světě deskových her, která si získala přízeň milionů hráčů po celém světě. A čím tato hra jednoznačně předčí jiné deskové hry? Především variabilitou herního plánu. Každá partie je jedinečná. Spolu s protihráči osidlujete ostrov Katan.

Vítězem se stává hráč, který vybuduje nejmocnější osídlení. Neváhejte a pomocí promyšlené strategie ovládněte celý ostrov!

 

Od 10 let

75+ minut

3 - 4 hráči

4 dobrodružné hry

4 Dobrodružné hry

 

4 ilustrované herní plány doplněné hledačkami pro zábavu a hravé učení matematiky a písmenek. Autorka vymyslela knižní leporelovitou konstrukci knížky, která je skladná a výborně se hodí na cesty. U hřbetu je zavěšený látkový pytlíček s dřevěnými figurkami a kostkou. Leporelo se poskládá podle toho, kterou ze čtyř her chcete hrát.

 

Od 4 let


4 cestovatelské hry

4 Cestovatelské hry

 

Hra sama o sobě má spád, získáváte tolary, bojujete s piráty i se svými spoluhráči. Možnost rozhodovat se, jestli pojedete na severní pól, k Viktoriiným vodopádům nebo na Machu Picchu jí dodává cestovatelskou atmosféru. I tak do hry můžete promítnout své cestovatelské touhy.

 


4 veselé hry

4 Veselé hry


4 stolní hry s kostkou a figurkami v knižním leporelu.

Všechny hry jsou jednofigurkové a akorát rychlé.

 

Od 3 let


4 zvířátkové hry

4 Zvířátkové hry

 

Jsou to hry pro předškoláky a malé školáky, které zábavnou cestou seznamují děti s domácími, divokými i exotickými zvířaty. Při jejich hraní vzniká prostor pro vytváření vlastních příběhů a vzájemné špičkování. Mají jednoduchá intuitivní pravidla a jejich těžiště je hlavně v tématech her, společné zábavě a nenásilném vzdělávání. Knižní leporelo vám velmi dobře poslouží i jako obrázková kniha na poznávání zvířat. Originálně ilustrované herní plány jsou doplněny hledačkami.

 

Od 3 let


pexetrio - ptácipexetrio - dinosauři

Pexetria

 

Lehkou a zábavnou formou děti získají spousty užitečných a základních informací. Při hře se otáčí tři kartičky a hledají se trojice, které patří k sobě. Tyto společenské hry jsou výborné didaktické pomůcky.

pexetrio - pohádkypexetrio - povolání
rámeček - logico piccolo

Rámeček Logico Piccolo


Karta se zasune do rámečku a barevné knoflíky se přisouvají ke správné odpovědi. Po vyřešení všech úkolů se karta otočí a porovnají se barvy a správné vyřešení úkolů.
LP spojuje učení s hrou, kombinuje koncentraci, pozornost a trpělivost s jednoduchou manipulací.

 

Od 5 do 10 let

 

Nabízíme:

Český jazyk - rozšíření slovní zásoby

Připraven ke startu: Pozorování - odhalování - vyprávění

Procvičujeme vyjmenovaná slova

Procvičujeme vyjmenovaná slova

 

Deskové hry tvoří soubor 4 herních plánů a jsou určeny pro 2 a více hráčů. Ke hře potřebujete jen hrací kostku a odpovídající počet figurek. Hry jsou určeny především žákům základních škol, jejich rodičům a učitelům.

Procvičujeme násobilku

Procvičujeme násobilku

 

Hry jsou určeny především žákům prvního stupně základních škol, kteří se seznamují s násobilkou, jejich rodičům a učitelům. Prostřednictvím deskových her se děti pobaví a netradiční, zábavnou formou procvičí násobení a dělení celých čísel, malou i velkou násobilku. Je možné volit ze 4 herních plánů podle zaměření početních příkladů či pohádkových prostředí.


Zajíc a želva

 

Zajíc a želva


U deskové hry Zajíc a želva se zabaví celá rodina. Sázku zajíce a želvy z bajky všichni známe. Želva svou pílí a vytrvalostí předběhne i mrštného rychlého zajíce.
Jak ale takový závod může dopadnout, když se do něj zapojí ještě vlk, lišák a ovce? Každý má velmi osobitý styl, silné a slabé stránky.

Od 7 let
20+ minut
2-5 hráčů
Leo musí ke kadeřníkovi

 

Leo musí ke kadeřníkovi

 

Lev jménem Leo se rozhodl vyrazit ke kadeřníkovi, protože mu jeho hříva už přerůstá přes hlavu a sotva vidí na cestu. Leo má spoustu kamarádů, které cestou ke kadeřníkovi může potkat a zdržet se s nimi povídáním. Nejradši si povídá s lvicí Elsou. Dokážete Lea dovézt do kadeřnického salónu dříve, než kadeřník Bonobo svůj salón zavře?

 

Od 6 let

20-40 minut

2-5 hráčů

 

 

Dominion Intriky

 

Dominion Intriky

 

Samostatně hratelná verze hry Dominion, která přináší do hry více interakce. Intriky přináší 25 nových karet hry Dominion. Uvnitř najdete nový druh bodovacích karet, které jsou zároveň vítěznými body. Intriky přináší Dominionu ještě větší variabilitu a nové možnosti. Při kombinaci peněz a vítězných bodů ze základní hry je možné hru hrát až v 6 hráčích.

 

Od 8 let

20-40 minut

2-4 hráči

Krysí válka

 

Krysí válka

 

Krysí válka mezi Eidamáky a Hermelíny se táhne již od nepaměti a vznikla údajně proto, že princ Plesnivec urazil princeznu Eidamínu, když ji na bále při tanci šlápl na ocas.
Od té doby mezi oběma rody zuří naprosto vyrovnaná válka. Jelikož mají stejně silná vojska, vítězství na stranu jednoho z rodů může zvrátit pouze skvělý stratég a chrabrý vojevůdce. Dokážeš přelstít svého protivníka a získat tak vítězství pro svého pána? Vzhůru do boje!
Od 6let
5+ minut
2 hráči
Na prodej

 

Na prodej

 

Vzrušující společenská hra, ve které se ukáže váš obchodnický duch. Nejdříve se snažíte na dražbě co nejlevněji nakoupit nemovitosti a posléze co nejdráž prodat. Jak snadné! Vyzkoušejte si, jak pevné nervy při dražení máte a jak dobře dokážete odhadnout své soupeře!

 

Od 8 let

30 minut

3-6 hráčů

 

 

Quiddler

Quiddler

 

Karetní hra pro ty kdo rádi soutěží ve slovních bitvách. Cílem hry je co nejdříve složit slovo, či slova z daných karet, jejichž počet se každé kolo zvyšuje, a karty vyložit.

 

Od 8 let

30 minut

1-8 hráčů

Cortex pro děti

 

Cortex pro děti

 

Dětská verze unikátní vzdělávací hry Cortex. V logické hře Cortex pro děti všichni hráči hrají proti sobě, a to pomocí 8 různých úkolů, které procvičují různé funkce mozku. Ten, kdo jako první získá 4 části puzzle a složí z nich mozek, vyhrává. Úkoly procvičují paměť, pozornost, koordinaci, abstraktní myšlení a schopnost rozeznávat hmatem různé předměty nebo struktury.

 

Od 6 let

15 minut

2-6 hráčů