Aktuality Kontakty On-line katalog Čtenářské konto

Doporučujeme

Knihy pro děti do 9 let
book

 

Lukáš a profesor Neptun


Vyprávění o Lukášovi a jeho zálibě v astronomii. Lukáš chodí do třetí třídy. Aby se mohl učit s ostatními dětmi, pomáhá mu ve škole asistentka Anetka. Jenže jednoho dne Anetka do školy nedorazí! Co teď? Začíná nejdobrodružnější den v Lukášově životě! Na pozadí příběhu se čtenáři mohou více dovědět o projevech dětí s poruchou autistického spektra. Určeno dětem od sedmi let a jejich rodičům.

 

M/1

book

Proč jsou banány zahnuté?


Další knížka pohádek pro zvědavé děti, které baví objevovat svět. Kam mizí slunce, zatímco my spíme? Proč letadla dokážou létat? Proč žížaly nemají nohy?

 

M/1

book

Áďa spadla do kanálu


Vydejte se se zvídavou Áďou, myšákem Emanem a rackem Ferem na pouť starou Prahou. Poznáte nejen tajemství mnoha známých míst, ale možná i mezilidských vztahů.

M/1

book

 

Nečekaná přátelství, aneb, Jak si zvířata a rostliny pomáhají


Antilopa a pavián. Co je to za nesourodý pár? Nenech se zmýlit, je to sehraná dvojka! Vzájemně na sebe dávají pozor, aby se ubránili před nepřáteli. Podobně jako tito dva filutové, i jiná zvířata (či dokonce rostliny) přišla na to, že je dobré mít k sobě parťáka. Vydej se s námi na cestu přírodou, na které se dozvíš, že přátelství můžeš najít úplně kdekoliv!MN/1

Knihy pro děti do 12 let
book

Společnost kouzelných jednorožců

 

Učení milovníci jednorožců sestavili pokladnici jednorožčích znalostí, veškerá fakta i mýty od A do Z. Přečtěte si legendy o zlatých a stříbrných jednorožcích nebo o sedmi jednorožčích rodech. Zjistěte vše o jejich jedinečných schopnostech - kde se vyskytují, co jedí a jak nejlépe na nějakého natrefíte. Dozvíte se také o historii společnosti (od jejího založení až do dnešního dne) a jak se stát členem. Kniha plná krásných ilustrací vás provede dějinami těchto mytických stvoření a nechá vás nahlédnout i do jejich kouzelné budoucnosti.


M/2

book

Časodějové


První díl série Časodějové. Vasilisa žila až donedávna se svojí babičkou a neměla ponětí o tom, že její otec je mocný mág země Eflary. Místa, kde žijí tajemní čarodějové, kteří ovládají silnou magii, díky níž mohou ovlivňovat čas. Když se pak sama ocitne v zemi časodějů a víl, netuší, jaké nebezpečí tam na ni čeká. Nikdo neví, proč se tam najednou objevila, ani kým ve skutečnosti je. Je to nešika, která nezná svůj původ, nebo špionka, kterou vyslal její otec, aby mu pomohla získat trůn? Nebo je dokonce mocná časodějka, která umí ovládat čas a může zachránit Zemi a Eflaru před nebezpečím, které se na ně řítí?


M/2

book

Je těžké být lvem

Hrdina knížky vždycky snil o tom stát se lvem a jeho nejlepší kamarád měl stejný sen. Často si o lvech povídali a v jednom kuse si na ně hráli. Vymýšleli, jak se spolu domluví, pokud se někdo z nich jednou lvem stane. Když k tomu ale skutečně dojde a náš hrdina se doopravdy promění ve lva, vyrojí se spousta nečekaných potíží: místo mluvení svede jen řvát a neohrabanou tlapou si nezvládne ani otevřít dveře. Jak svoji proměnu vysvětlí mámě, která už není nejmladší? A nejhorší ze všeho je, že jeho nejlepší kamarád, se kterým spřádal sny o lvech, už nerozumí lví řeči, kterou kdysi společně vymysleli.

M/2

book

Zrada rodu Trnhoffů


Ve vypálených ruinách panství rodu Trnhoffů nastalo opatrné příměří. Po životě stráveném ustavičnými pokusy zabít svého sourozence se totiž dvojčata Felix a Leontýna rozhodla přestat bojovat. Leontýna si našla nové kamarádky a zkouší se věnovat úplně normálním aktivitám, jako je třeba holčičí pyžamová party. A její bratr dokonce randí s řezníkovou dcerkou! Když se ovšem na panství zničehonic objeví zapomenutý strýček Harry a dojde k celé řadě téměř smrtelných „nehod“, zdá se, že je vražda opět na pořadu dne... Že by se Felix s Leontýnou vrátili ke starým způsobům?


M/2

Knihy pro děti do 15 let
book

Replika


První čast YA série Replika. Dvě dívky, dva příběhy, jeden román. Lyře neboli číslu 24 se podaří utéct z utajovaného vědeckého střediska, v němž se nachází tisíce lidských replik. Gemma začne zkoumat děsivou minulost své rodiny. Když se náhodou setkají, jejich osudy se protnou. Vyprávění se navzájem zrcadlí a každé obsahuje detaily nezbytné pro to druhé. Je jen na vás, jestli budete číst knihu po kapitolách, nebo jako dva nezávislé texty.


M/3

book

Renegáti


Kdysi se lidé Výjimečných báli. Pak díky Anarchistům zavládl chaos a z něj povstala skupina Renegátů, kteří vystupují jako hrdinové světa a ochránci zákona. V jejich středu se objeví Nova, Anarchistka, která má spoustu dobrých důvodů, proč Renegáty nenávidět. Pak ale potkává Adriana, mladíka, který patří k Renegátům. Dokáže Nova uskutečnit svou pomstu?


M/3

book

Těžko uvěřitelný příběh


Cash Carter je televizní hvězda. Každý teenager ho zná a někteří z nich ho dočista zbožňují. Když se čtyři jeho fanoušci domluví a ze srandy ho pozvou na road trip napříč Amerikou, nečekají, že by jim vůbec odpověděl. Jenže Cash jejich výzvu přijme! A tak se nesourodá partička pronásledovaná hordou paparazzi a neodbytných reportérů vydává na nejzásadnější výlet svého života. Během cesty kamarádi zjišťují, že jejich idol má tajemství. Tajemství, které zasáhne jejich srdce, změní jejich pohled na život a poučí je o síle empatie a opravdového přátelství.


M/3