Aktuality Kontakty On-line katalog Čtenářské konto

Knížky, které stojí za to přečíst

 

M/1 - Pro děti do 9 let

book

Kubátová Marie

Bubáci z Krakonošova

 

Pohádky z království Krakonošova, kde se někdy i trošku straší. Další půvabná vyprávění oblíbené autorky doprovázejí ilustrace Heleny Zmatlíkové. I tentokrát vás 'poudačky' zavedou do hor a podhůří Krkonoš a možná i prozradí mnohé ze života jejich někdejších obyvatel.

 

M/1


book

 

Petr Mrázek

Příběh elektřiny

 

Honzík tráví prázdniny na vesnici u prarodičů, kteří mají čas a ochotu upozorňovat ho na zajímavosti v okolí a vyrážet s ním na výlety, kde narazí na spoustu neobvyklých věcí, které stojí za to prozkoumat. Cílem knihy je seznámit nejmladší čtenáře s tím, jak se elektřina dostane k nim domů, upozornit je na nutnost bezpečného a šetrného zacházení s elektřinou.


MN/1

53


book

Havlíčková Jana

Logopedické pohádky

 

Logopedické říkanky napsané na melodie známých lidových písniček. Texty zaměřené na konkrétní hlásku jsou velice jednoduché a snadno zapamatovatelné. Lze je využít doma, ve školkách, ale i prvních třídách, jako zpestření výuky čtení a psaní. Písničky jsou doplněny o notové záznamy a kytarové akordy, takže si je snadno můžete i zahrát.

 


M/1


M/2 - Pro děti od 9 do 12 let

 

book

Mizielińska Aleksandra

Pod zemí

 


M/2

55


book

Mauri Kunnas

Školní výlet do vesmíru

 

 

MN/2

52

book

Březinová Ivona

Řvi potichu, brácho

 

Příběh autistického chlapce a jeho okolí, které se s jeho poruchou musí dennodenně vyrovnávat. Jeremiáš žije ve světě, který má svá přísná pravidla, ve světě, kde každý den v týdnu má jinou barvu a kde jsou krajíce chleba kulaté. Se světem, v němž žije maminka se sestrou, si příliš nerozumí, nevyzná se v něm. Ale nevadí mu to, má přece ten svůj. Ostatním sice občas připraví horkou chvilku, ale ani milující maminka, ani dvouvaječné dvojče na něj nedají dopustit. Hlavně aby jim Jeremyho nedali do ústavu, to by nepřežily.


 

M/2

book

Orlev Uri

Domů ze slunečných stepí

 

Odvážný a statečný je pětiletý Eljuša, který musí opustit milovanou hračku a spolu s ní i život, jaký dosud znal. Začíná druhá světová válka a jeho rodina na poslední chvíli prchá před německou armádou. Eljuša se spolu s maminkou, dvěma staršími sestrami a malým bratříčkem vydává na pozoruhodnou cestu do Kazachstánu, kde v tamních slunečných stepích na ně čeká nový život. Z Eljuši se postupně stává velký kluk, najde si přátele mezi muslimskými dětmi v malé kazašské vesnici a naučí se postarat o novou domácnost a o svou rodinu. Na konci války se děti s maminkou znovu vydávají na cestu, tentokrát míří do nové domoviny – budoucího Státu Izrael.

 

M/2


M/3 - Pro děti od 12 do 15 let


book

Boyne John

Kromobyčejná pouť Barnabyho Brocketa


Manželé Brocketovi jsou úplně obyčejný, spořádaný pár a jsou na to náležitě pyšní - nad vším zvláštním či odlišným ohrnují nos. Jenže pak se jim narodí Barnaby. K hrůze rodičů se chlapec vzpírá gravitačnímu zákonu... a létá. Barnaby by se rodičům zoufale rád zavděčil, a proto se všemožně snaží udržet nohama na zemi. Marně. A tak jednoho osudového dne Brocketovi dospějí k závěru, že už toho mají dost. Když si chce Barnaby létat, tak ať si letí...


M/3

book

Marissa Meyer

Bez srdce

 

Román je prequelem ke slavné knize Alenka v říši divů a za zrcadlem. Catherine je jednou z nejžádanějších dívek v říši divů a o ruku ji chce požádat sám Král. Ona má ale jiné sny, netouží stát se královnou. Když potká na královském plese pohledného a záhadného Šprýma, rozhodne se, že nebude jen figurkou ve hře někoho jiného. Se Šprýmem se začne potají scházet i přesto, že oba riskují královu nelibost a hněv jejích rodičů. Cath je však pevně odhodlaná zvolit si vlastní cestu, jenže v zemi plné kouzel, šílenství a nestvůr má osud jiné plány.

M/3

book

Riordan Rick

Magnus Chase a bohové Ásgardu

 

Druhý díl trilogie inspirované tajemnými Vikingy a severskou mytologií. Ztratilo se Thorovo kladivo - ta nejmocnější zbraň v devíti světech, které se bojí i obři. Jestli se k nim zpráva donese, jejich armády zahájí útok na smrtelníky a pak ovládnou všech devět světů. Pokud Magnus Chase a jeho kamarádi magické kladivo neobjeví a nevrátí ho bohu hromovládci, může se stát cokoli. Hrozí dokonce i samotný ragnarök, soudný den!

 

M/3