Aktuality Kontakty On-line katalog Čtenářské konto

Doporučujeme

Knihy pro děti do 9 let
book

Kočky mají rády ptáčky


Život se třemi kočkami a dvěma kluky není nudný ani jednotvárný. A když se k nim navíc přidá pár ptáčků, to teprve začíná pořádná zábava. Smlsnou si kočky na ptáčcích nebo se zblázní z jejich věčného štěbetání? A jak se kluci Alex a Matyáš vypořádají s loveckým pudem, jemným sluchem a ostrými drápky svých koček? Aby to zvládli, musí se dozvědět a naučit hromadu nových věcí. A nezapomenout bunkrovat, hrát si s kamarády a provádět spoustu klukovských neplech se zvířátky i bez nich.

M/1

book

Jedlička se narodila


Všechna mláďátka v lese se rodí na jaře nebo v létě. I malé jedličky. Ovšem jedna zvláštní jedlička vyroste až v zimě. A nikdy se dopředu neví, na kterém místě v lese to bude. Najít ji dokáže jediný tukoň -- ten, který převléká zvířátka na zimu do bílého šatu. Příchod zimní jedličky oslavuje celý les. Ten den slaví narozeniny i všichni tukoni.

M/1

book

Sloni v domě


Vydejte se se zvídavou Áďou, myšákem Emanem a rackem Ferem na pouť starou Prahou. Poznáte nejen tajemství mnoha známých míst, ale možná i mezilidských vztahů.

M/1

book

Jezevec Chrujda ostrouhá křen


Již šesté pokračování oblíbených příběhů jezevce Chrujdy nás znovu zavede do lesa Habřince. Chrujda se svými kamarádkami lasičkou Aničkou a sůvičkou Stáňou čelí úkladům hlavního záporňáka, tchoře Smradolfa. Tentokrát bojují proti křenu, který se vymkne kontrole a začne poroučet celému lesuM/1

Knihy pro děti do 12 let
book

Jakub a hvězdy

Bohatě ilustrovaná vyprávění o hvězdách a souhvězdích, o dvanácti znameních zvěrokruhu. Prvňák Jakub se s maminkou a tátou stěhuje z města do starého domu na vesnici. Všechno je pro něj nové, má jen pro sebe velký pokoj v podkroví, kde je krásně vidět na hvězdnou oblohu. A protože má z nového bydlení taky trochu strach, začnou mu rodiče vyprávět příběhy o hvězdách a souhvězdích, které mu mají dodat odvahu i pomoci mu správně se zachovat v některých situacích.


M/2

book

Cech dobrodruhů


Přátelé Zed Kagari a Broch Dandrfíl žijí v jednom z posledních měst, která zůstala poté, co svět zaplavily nestvůry. Právě teď se však těší na to, co je čeká. Zed zoufale touží stát se členem cechu mágů, Broch zase věří, že bude přijat do cechu kupců. Jenže právě v okamžiku, kdy už se zdá, že se jejich sny vyplní, naberou životy obou nečekané obrátky a oni se ocitnou v ne právě bezpečných řadách cechu dobrodruhů...


M/2

book

Ztráty a nálezy

Třináctiletý Jack Buckles má neobyčejné nadání - dokáže nacházet ztracené věci. Jedno se mu však nedaří. Najít svého otce, který zmizel beze stopy. Během pátrání Jack odhalí, že otec nebyl tím, za koho se vydával. Pracoval totiž na ministerstvu stopařů a patřil mezi členy tajné organizace detektivů, která již po staletí slouží britské koruně. Jack přijde na to, že jediný způsob, jak otce spatřit, je najít předmět, po kterém pase zločinný Hodinář. Tajemný Uhel spojený s Velkým požárem Londýna.

M/2

book

Zábavný vesmír
MN/2

Knihy pro děti do 15 let
book

Wonder Woman


První kniha série o mládí komiksových superhrdinů. Než se z ní stane Wonder Woman, musí vyhrát velký boj. Diana touží ostatním bojovnicím Rajského ostrova ukázat, že je silná jako ony. Když ale nastane den závodů, poruší zákon. Zachrání smrtelnou dívku Aliu, čímž ohrozí celý svět. Začíná tak velké dobrodružství, při kterém obě dívky čelí armádě nepřátel – smrtelných i nadpřirozených, kteří se snaží Aliu zničit. Pokud chtějí zachránit svět, musí bojovat bok po boku.


M/3

book

Renegáti


Kdysi se lidé Výjimečných báli. Pak díky Anarchistům zavládl chaos a z něj povstala skupina Renegátů, kteří vystupují jako hrdinové světa a ochránci zákona. V jejich středu se objeví Nova, Anarchistka, která má spoustu dobrých důvodů, proč Renegáty nenávidět. Pak ale potkává Adriana, mladíka, který patří k Renegátům. Dokáže Nova uskutečnit svou pomstu?


M/3

book

Hrady z písku


Před válkou byl život pro Eden snadný. Pak došlo ke globální přírodní katastrofě. Tu následovala revoluce a všechno se změnilo. Nyní vládne zemi a jejím přírodním zdrojům mocná skupina, která si říká Vlci. A přestože Eden kvůli nim ztratila všechno, odmítá zemřít jejich rukama. Zná souřadnice jediného neutrálního místa na světě, ostrova zvaného Útočiště, a je odhodlána tam uniknout a být opět svobodná. To se jí také se skupinou tří dívek podaří. Jenže nadějné vyhlídky zhořknou, když jedna z dívek hned první večer na ostrově zmizí.


M/3

book

Jeden rok v životě včely

Jak včely žijí, co dělají a proč je královna matkou všech včel.

MN/3